Retrospektywa

moje przemyślenia na temat świata

Rozwijanie umiejętności pomaga w znalezieniu pracy

Coraz bardziej w Polsce rośnie bezrobocie. Ze względu na kryzys zamykane zostają różne zakłady i prywatne firmy. Od jakiegoś czasu liczbę pracowników zmniejszają też urzędy państwowe. Coraz więcej osób szuka pracy, której tak naprawdę brakuje. Czasem problemem jest brak doświadczenia – jak w wypadku osób młodych. Natomiast osoby starsze nie mają dodatkowych kwalifikacji żeby szukać pracy w innym zawodzie, niż ten wykonywany dotychczas. Jak zatem sobie pomóc?

Kursy i szkolenia zawodowe

Warto spróbować nabyć nowe umiejętności lub rozszerzyć posiadane. W tym celu chętnie korzystajmy z kursów udostępnianych przez urząd pracy. Zwłaszcza, że są one bezpłatne. Gdybyśmy musieli szukać sobie kursu na własną rękę sporo by nas to kosztowało. Zazwyczaj trzeba trochę poczekać zanim uda nam się zapisać na jakieś szkolenia. Ważne jest jednak to, że po zakończonym kursie dostajemy wszystkie uprawnienia i certyfikaty. Najpopularniejsze są kursy obsługi kas fiskalnych, obsługi komputera, księgowości, kurs na wózki widłowe i inne maszyny (zobacz także tutaj).

Kursy językowe

Inna dziedzina, w której warto się podszkolić to znajomość języków obcych. Oczywiście najważniejszy jest język angielski. Warto znać go na naprawdę dobrym poziomie. Skuteczne metody nauki zapewniają szkoły językowe. Posiadają one bogatą ofertę. Możemy uczyć się od podstaw lub poszerzyć wiedzę. Popularne są na przykład kursy języka biznesowego. Znajdziemy więc coś, co okaże się dla nas przydatne.

Mirosław Mamok

Jestem kolekcjonerem zegarków zainteresowanym wieloma sprawami otaczającego mnie świata. Gdy coś mnie zainteresuje pochłaniam wiedzę na ten temat jak gąbka. Mieszkam w Łące pod Pszczyną.